Niedziela Trójcy Świętej

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
 2. Podziękowanie za prace przy scenie.
 3. Podziękowanie za włączenie się w akcję Kremówka.
 4. W ubiegłą niedzielę w Drohiczynie ks. bp. ustanowił 89 nowych lektorów. W tej grupie jest dwóch naszych ministrantów: Łukasz Korowajczuk i Piotr Ludwiczuk. Gratulujemy.
 5. Trwa Nowenna przed Sakramentem Bierzmowania – obecność kandydatów obowiązkowa!!!
 6. We wtorek i środę proszę o uprzątnięcie otoczenia Świątyni i cmentarza grzebalnego, przez rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 7. We wtorek kolejny dzień nowenny do św. Antoniego.
 8. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. o 10. Przygotowujemy 4 ołtarze. 4 rodzice dzieci Komunijnych. Proszę o przygotowanie trasy przemarszu (udekorowanie), strażaków o zabezpieczenia trasy przemarszu. Wszystkich wiernych do licznego udziału (szczególnie biel procesyjną).
 9. W czwartek zakończenie Nabożeństwa Majowego.
 10. Od piątku zaczyna się oktawa Bożego Ciała. Na która zapraszamy: piątek – Hołowczyce, Hołowczyce Kolonia i Kolonia Płosków; sobota – Rozwadów, Mierzwice i Chybów; niedziela – Sarnaki; poniedziałek – Bużka, Kózki, Klimczyce i Kolonia Klimczyce; wtorek – Franopol, Chlebczyn;  środa – Lipno i Rzewuszki; czwartek – Grzybów i Kamianka.
 11.  Piątek – I piątek Miesiąca. Msze o 7 i 18. Spowiedź przed Mszą św. Przypominamy uczniom klas 4 i 6.
 12. W piątek rozpoczyna się Nabożeństwo Czerwcowe. Zapraszamy do udziału. W tym dniu również obchodzimy Dzień dziecka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci.
 13. W sobotę I sobota miesiąca Nabożeństwo I sobotnie po Mszy św. o 7. Od 17;15 różaniec wynagradzający. O 17;45 rozważanie tajemnic różańca, Nabożeństwo i Eucharystia.
 14. W sobotę o 9 spowiedź generalna kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców!
 15. W przyszła niedzielę rozpocznie się wizytacja kanoniczna w naszej wspólnocie parafialnej Bp Tadeusza Pikusa Ordynariusza naszej diecezji.
 16. Zachęcamy do zapisywania się na Pielgrzymkę mężczyzn do Częstochowy.
 17. Różaniec w ramach nowenny dziękczynnej w czerwcu będzie prowadziła Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.
 18. 10 czerwca organizujemy Festyn Rodzinny. Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny. Start 11;30 (Eucharystia). Koniec 17.
 19. W sobotę 26 maja odbyła się kolejna pielgrzymka Wiedeń – Rzym. Tym razem pielgrzymowaliśmy do Janowa Podlaskiego. Podziękowanie za udział.
 20. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.
 21. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 22. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.