19 Niedziela zwykła

1.Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła. 

2.Podziękowanie za prace przy budowie kościoła.

3. Podziękowanie za udział w Jerychu Różańcowym.

4. Podziękowanie za przygotowanie i udział w Odpuście parafialnym. 

5. Jutro 13 sierpnia – Procesja Fatimska po Mszy Świętej o 18.00.

6. We wtorek wsp. św. Maksymiliana Kolbe, wielkiego orędownika abstynencji. Zachęcamy do abstynencji w miesiącu sierpniu i podjęcia abstynencji “100 dni na 100-lecie odzyskania niepodległości”. 

7. w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Poświęcenie ziół. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o Ojczyźnie. Msza święta w intencji Ojczyzny o 11;30. Po tej Eucharystii poświęcenie pomnika upamiętniającego marszałka Józefa Piłsudskiego pod urzędem Gminy w Sarnakach. Zachęcamy do udziału i modlitwy w intencji Ojczyzny. 

8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową (22 sierpnia b.r.) Sarnaki-Pratulin-Kodeń-Sarnaki. Zapisy w zakrystii i u ks. Grzegorza. Koszt ok 50 zł. Zapraszamy.

9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce pieszej do Leśnej Podlaskiej. Wyjście 25 sierpnia po Mszy świętej O 7.00. W sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, jak również młodzież, która przystąpiła do tego sakramentu jako formę podziękowania Bogu. 

10. Rozpoczęły się żniwa, przypominamy o zbliżających się dożynkach parafialnych (2 września) i diecezjalnych (8 września). Parafię w dożynkach diecezjalnych reprezentuje miejscowość Chybów z wieńcem.

11. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela i miesięcznika Różaniec.

12.Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.

13.Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.

14. Trwa Różańcowa Nowenna Dziękczynna. W tym tygodniu do prowadzenia różańca zapraszamy Kółka różańcowe następujących zelatorów: Pn-Radio Maryja, Wt- Jerzy Lewczuk, Śr-Maria Mędza, Czw-Janina Pióro, Pt-Krystyna Świderska, Sb-Alicja Wróblewska, Ndz-Henryk Wawryniuk.