23 Niedziela zwykła

1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
  2. Podziękowanie za osób zaangażowanych w przygotowanie i przebieg uroczystości dożynkowych.
  3. Podziękowanie dla mieszkańców Chybowa za reprezentowanie parafii w dożynkach diecezjalnych w Sadownem.
  4. Zakończyła się peregrynacja znaków wiary w II części Sarnak. Zapraszamy na Msze św.  dziękczynną w intencji tych rodzin w poniedziałek na 18;00.
  5. Dzisiaj rozpoczną się tydzień modlitw w intencji wychowania chrześcijańskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o modlitwie w intencji dobrych: rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów.
  6. W czwartek procesja fatimska po Mszy św. o 18;00.
  7. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Spotkanie młodzieży w Serpelicach. Zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu.
  8. W sobotę wyjazd dzieci i młodzieży do Rostkowa o 6 spod kościoła. Zachęcamy do udziału, jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
  9. W przyszła niedzielę początek triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Na Mszy świętej dla dzieci (11;30), poświecenie tornistrów.
  10. W niedzielę Mszy świętej o 11;30 przewodził będzie ks. bp Antoni Dydycz. Po Eucharystii, na cmentarzu zostanie poświęcona tablica upamiętniająca 59 sybiraków wywiezionych podczas II wojny światowej w głąb Rosji z terenu parafii Sarnaki. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
  11. W przyszłą niedzielę puszka na cele Diecezjalnego Centrum Informacji.
  12. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie Oazy połączonej ze Scholą w każdą sobotę o 15. Pierwsze spotkanie 22 września na salce parafialnej.
  13. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
  14. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
  15.  Trwa Różańcowa Nowenna Dziękczynna. W tym tygodniu do prowadzenia różańca zapraszamy Kółka różańcowe następujących zelatorów: Pn-Teresa Dudziuk, Wt- Ewa Duszkiewicz, Śr-Irena Kępka, Czw-Radio Maryja, Pt-Alicja Kołtuniak, Sb-Elżbieta Mosiewicz, Ndz-Krystyna Lewczuk.