24 Niedziela zawykła

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
 2. Podziękowanie za ofiary do puszki na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.
 3. Dzisiaj kończy się tydzień modlitw w intencji wychowania chrześcijańskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o modlitwie w intencji dobrych: rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów. 
 4. Wczoraj odbyła się pielgrzymka do Przasnysza i Rostkowa dla dzieci i młodzieży, był to również początek obchodów wspomnienia świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. 
 5. Dzisiaj odbyło się poświecenie tablicy upamiętniającej wywózkę mieszkańców gminy Sarnaki na Syberię. 
 6. Dzisiaj na Mszy świętej o 11;30 odbyło się poświęcenie tornistrów.
 7. Jutro zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie z misjonarzem na 16.
 8. We wtorek zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę wieczorową, a po niej ognisko. 
 9. W sobotę spotkanie kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów o 10 na wikariacie.
 10. W sobotę spotkanie Oazy i scholi o 15 na wikariacie. Zapraszamy wszystkich chętnych. 
 11. W sobotę konferencja przed chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych o 17. Chrzty w przyszłą niedzielę o 10.
 12. W przyszłą niedzielę ofiary na tace przeznaczone zostaną na budowę kościoła.
 13. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela i miesięcznika Różaniec. 
 14. Zachęcamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsza spotkanie w niedziele 30 września po Mszy świętej o 17. 
 15. W ostatnią niedzielę miało miejsce spotkanie Rady parafialnej z księdzem proboszczem. Podczas spotkania omówiono prace związane z budową świątyni. Podjęto decyzje o konieczności ocieplenia stropu światy, aby go zabezpieczyć i stworzyć odpowiednie warunki do dalszych prac związanych z malowanie wnętrza świątyni tzw. freskami. Ocieplenie zostanie wykonane pianką zamknięto-komorową przez natrysk. W związku z tym prosimy o modlitwę w tej intencji jak również proszę: radnych, sołtysów i ludzi dobrej woli o zebranie funduszy potrzebnych na wykonanie tej pracy, która jest konieczna i nie można jej odłożyć w czasie. 
 16. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 17. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
 18. Trwa Różańcowa Nowenna Dziękczynna. W tym tygodniu do prowadzenia różańca zapraszamy Kółka różańcowe następujących zelatorów: Pn- Jerzy Lewczuk, Wt- Marianna Mędza, Śr-Janina Pióro, Czw-Krystyna Świderska, Pt-Alicja Wróblewska, Sb-Henryk Wawryniuk, Ndz-Agata Wawryniuk.