28 Niedziela zwykła

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Podziękowanie za kwiaty do Kościoła.
 3. Podziękowanie za ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 4. Rozpoczęła się renowacja organów.
 5. Trwa Nowenna do Ducha Świętego w intencji “dobrych” wyborów.
 6. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. W naszych modlitwach pamiętajmy o rodzicach, którzy utracili dzieci. 
 7. We wtorek 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolice Piotrową. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II módlmy się w intencji rodzin. 
 8. W czwartek święto świętego Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy o pracownikach Służby Zdrowia. 
 9. W czwartek pielgrzymka do: Suchowoli, Różanegostoku, Sokółki i Sanktuarium BM w Białymstoku. Wyjazd z Sarnak o 5:00 spod kościoła.
 10. W piątek Narodowy Dzień Pamięci o Duchownych Niezłomnych. To również rocznica męczeństwa błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W naszych modlitwach pamiętajmy o kapłanach. 
 11. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny.
 12. W przyszłą niedzielę liczenie wiernych i przystępujących do komunii.
 13. Zbliża się listopad miesiąc poświęcony w sposób szczególny pamięci o naszych zmarłych. prosimy o uprzątniecie cmentarza. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 14. Główna brama cmentarza jest zamknięta i będzie otwierana na pogrzeby. Jeśli chcemy wjechać na teren cmentarza prosimy korzystać z bram, które znajdują się od strony nowego cmentarza.
 15. Pamiętajmy o spowiedzi i przyjęciu Komunii Świętej w intencji naszych bliskich zmarłych. Jest to nasz dar i zobowiązanie wynikające z 4 przykazania Bożego: “Czcij Ojca swego i Matkę swoją”. 
 16. W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są „wypominki”. Prosimy radnych o rozniesienie kartek wypominkowych, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Będziemy się za nich wspólnie modlić w kościele przez cały listopad z modlitwą różańcową. W ich intencji zostaną też odprawione Msze św. w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji i przed odpustem przemienienia Pańskiego.
 17. Caritas zachęca nas do kupowania zniczy. Cena jednego znicza 5 zł – pamiętajmy , że płomień tego znicza daje kromkę chleba głodnemu.
 18. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela i miesięcznika Różaniec. 
 19. Zachęcamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Kolejne spotkanie w niedziele 21 października po Mszy świętej o 17.  
 20. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.