30 Niedziela Zwykła

 

 1. W ubiegłą niedzielę miało miejsce liczenie wiernych. W kościele tego dnia było nas 1245 osób, a u komunii 486.
 2. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 3. Kończy się czas przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zadbajmy o miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich, porządkując pomniki. Do ogólnego sprzątania cmentarza prosimy mieszkańców Lipna. Zapraszamy we wtorek (30 października) ze sprzętem: kosiarki rotacyjne, kosy spalinowe, ciągnik, wóz bądź przyczepka, grabie itp. Narzędzia potrzebne do uprzątnięcia cmentarza i terenu wokół niego.
 4. Przypominamy i zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia komunii świętej w tych dniach za naszych bliskich zmarłych. Spowiedź w kościele przed Mszami św. W kaplicach w poniedziałek (29 października) w Mierzwice od 17;30 i wtorek (30 października)  Lipno od 17;30.
 5. Przypominamy i zachęcamy do modlitwy za zmarłych, a w sposób szczególny do tzw. „wypominek”.
 6. Zapraszamy do zakupu świec Caritas, jako forma pomocy osobom potrzebującym.
 7. Zachęcamy do wsparcia młodzieży KSM-u przez zakup zniczy i kwiatów. Młodzież zbiera w ten sposób pieniądze na cele statutowe. 
 8. We środę zakończenie październikowej modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzieci wraz z planszami i zbieranymi podczas „Różańca” naklejkami.
 9. W czwartek Uroczystość Wszystkich świętych. Msze św. o 8;30, 10 i 11;30. W kaplicach w Lipnie o 8, w Mierzwicach o 10. Mszy świętej wieczorowej (17;00) nie będzie. Po Mszy świętej o 11;30 Nieszpory żałobne i procesja na cmentarz. Na cmentarzu procesja z modlitwą za zmarłych, różaniec, kazanie i poświęcenie pomników. Chęć poświęcenia pomnika zgłaszamy wcześniej. Taca przeznaczona na budowę Kościoła.
 10. W czwartek również przypada I czwartek miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o sprawie nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 11. W piątek Dzień Zaduszny i pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o 8;30, 10 i 11;30. W kaplicach w Lipnie o 8, w Mierzwicach o 10. Po Mszy świętej o 11;30 Nieszpory żałobne i procesja na stary cmentarz. Po Mszy świętej wieczorowej (17;00). Procesja na cmentarz grzebalny. Przypominamy o spowiedzi i obecności uczniom klas 4 i 6.
 12. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny, bądź cząstkowy pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego, przyjęcie Komunii świętej), który możemy ofiarować za siebie bądź osobę zmarłą. Odpustu nie możemy ofiarować za osobę żyjącą! W tych dniach po Mszy świętej wieczorowej procesja na cmentarz i różaniec w intencji zmarłych. Od 9 listopada przed Mszą świętą wieczorową (od 16;30) różaniec wraz z wypominkami za zmarłych polecanych na kartach wypominkowych.
 13. W sobotę I sobotamiesiąca. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszach o 7. Spowiedź pół godziny przed Eucharystią. Od godziny 16;15 różaniec wynagradzający, rozważanie tajemnic różańca i nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Przypominamy o spowiedzi i obecności uczniom klas 5 i 7.
 14. W Niedzielę, I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego sakramentu, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o 10. Po Mszy świętej dla dzieci (11;30), procesja Wszystkich Świętych i Bal na wikariacie. W tym czasie rodzice dzieci przygotowujących się do I komunii świętej mają konferencję z ks. Grzegorzem. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału, a rodziców, dziadków i starsze rodzeństwo prosimy o pomoc w przygotowaniu dzieciom stroi „Świętych”.
 15. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela i miesięczników Różaniec i Rycerza Niepokalanej.
 16. Zachęcamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Kolejne spotkanie w niedziele 4 listopada po Mszy świętej o 17. 
 17. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.