31 Niedziela zwykła

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Podziękowanie za kwiaty do kościoła.
 3. Podziękowanie za pomoc w sprzątaniu cmentarza grzebalnego.
 4. Przypominamy i zachęcamy do modlitwy za zmarłych, a w sposób szczególny do tzw. „wypominek”.
 5. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny, bądź cząstkowy pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego, przyjęci Komunii świętej), który możemy ofiarować za osobę zmarłą. Odpustu nie możemy ofiarować za osobę żyjącą! W tych dniach po Mszy świętej wieczorowej procesja na cmentarz i różaniec w intencji zmarłych. Od 9 listopada przed Mszą świętą wieczorową (od 16;30) różaniec wraz z wypominkami za zmarłych polecanych na kartach wypominkowych.
 6. W poniedziałek, pierwszy poniedziałek miesiąca: Msza św. w intencji Dusz Czyśćcowych o 7;00. Zapraszamy do udziału i modlitwy w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej pomocy.
 7. W środę I środa miesiąca. Różaniec z czytanymi intencjami o 16:15. Zapraszamy do pisania intencji i wspólnej modlitwy. 
 8. W piątek Msza Święta w intencji Ojczyzny w Lipnie o 10:00. W sobotę Msza Święta w intencji Ojczyzny w Mierzwicach o 16:00. 
 9. W sobotę po Mszy Świętej wieczorowej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny. Do modlitwy zapraszamy Kółka Różańcowe z poszczególnych miejscowości (kolejność alfabetyczna). Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim. 
 10. W niedzielę 100 rocznica odzyskania niepodległości. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Msza św. za Ojczyznę o 11;30 w Kościele parafialnym i złożenie kwiatów. Eucharystia poprzedzona zostanie okolicznościową inscenizacją młodzieży szkolnej. Początek o 11:10. Po wieczorowej Mszy Świętej okolicznościowy koncert zakończony wystrzałem fajerwerków i odpaleniem rac w parku. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy modlili się w intencji nowych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. W naszej wspólnocie będzie gościł przedstawiciel seminarium, będzie się z nami modlił, wygłosi kazanie i zbierze tace, która zostanie przeznaczona na utrzymanie i funkcjonowanie Drohiczyńskiego Seminarium Duchownego.
 12. W przyszłą niedzielę również puszka na pomoc Kościołowi prześladowanemu. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za tymi, którzy cierpią za wiarę. 
 13. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela i miesięczników Różaniec i Rycerza Niepokalanej.
 14. Zachęcamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Kolejne spotkanie w niedziele 18 listopada po Mszy świętej o 17. 
 15. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.