1 Niedziela Adwentu

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Podziękowanie za jabłka dla Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
 3. Dzisiaj rozpoczął się Adwent – czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Do głównych punktów tego czasu należą: Roraty – dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 17:00. Dla dorosłych w środę i sobotę o 7:00. W tym roku roraty będziemy przeżywali z Duchem Świętym. Dzieci i młodzież przychodząc na roraty z lampionami i płomieniami (z dobrymi uczynkami) i otrzymuje plakat ze znaczkami. Spośród najpilniejszych uczestników rorat zostaną rozdane nagrody. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 14, 15 i 16 grudnia. Dobre postanowienia – Adwent to początek nowego roku liturgicznego w związku z tym zapraszamy do powzięcia postanowień Adwentowych, a może i całorocznych. Postanowienie ma na celu pracę nad naszymi słabościami, niedoskonałościami. Mają zawsze wymiar pozytywny tzn. będę coś rozbił (np. pomagał codziennie rodzicom, modlił się za rodziców, bądź za dzieci). Pamiętajmy, że to konkretna ofiara, konkretne dzieło, które podejmuje ma na celu przybliżenie do Boga.
 4. Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego poczęcia Matki Bożej. Nowenna odprawiana jest po Mszy Świętej wieczorowe (17).
 5. W poniedziałek I Poniedziałek miesiąca – w tym dniu w sposób szczególny polecamy Bogu Dusze Czyśćcowe. O 16:30 różaniec w intencji zmarłych potrzebujących naszej modlitwy i Eucharystia w tej intencji. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 6. We wtorek wspomnienie św. Barbary patronki Górników. W tym w dniu w sposób szczególny polecamy modlitwie pracowników Tłoczni Gazów.
 7. W środę I Środa miesiąca. Różaniec z czytanymi intencjami przez wstawiennictwo Matki Bożej Sarnackiej o 16:20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do pisania swoich intencji.
 8. W czwartek wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Pamiętamy o darach duchowych dla swoich najbliższych.
 9. Czwartek to również I czwartek miesiąca. O 15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne i Adoracja indywidualna. Przypominamy młodzieży bierzmowanej o obecności.
 10. W piątek – I Piątek Miesiąca – nabożeństwo pierwszo-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00. Spowiedź święta przed Mszami św. Przypominamy uczniom klas 4 i 6 o spowiedzi.
 11. W sobotę Uroczystość Niepokalanego poczęcia Matki Bożej. Msze święte o 8;30, 10;00 i 18:00. Na Eucharystii wieczorowej rozdanie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. i Spowiedzi. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy kolumnie Niepokalanej (przed kościołem). 
 12. W Niedzielę ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 13. Dzisiaj przynosimy papierowe torby pomocy potrzebującym Caritas. Gdyby ktoś zapominał, można jeszcze to uczynić do środy.
 14. Młodzież rozprowadza świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Osobom Potrzebujący” Zachęcamy do takiej formy wsparcia osób potrzebujących.
 15. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela i miesięczników: Rycerza Niepokalanej i  Różańca. 
 16. Zachęcamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Kolejne spotkanie w niedziele 09 grudnia po Mszy Świętej o 17.  
 17. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 18. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
 19. W najbliższym czasie p. Organista będzie roznosił opłatek.  Poniedziałek: Franopol, Chlebczyn i Sarnaki (od torów kolejowych do drugiego CPN-u), Wtorek: Grzybów, Kamianka, Rzewuszki (przy szosie), Środa: Chybów, Czwartek: Sarankia (od 9:00) ul.: Piłsudskiego, Kościelna; (od 13:00) ul.: Dzikowa i Rysia, Piątek: Rzewuszki, Sobota: Sarnaki ul.: Kolejowa, Krecia, Lisia i Zajęcza .