4 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
 2. Podziękowanie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. W poniedziałek – I poniedziałek miesiąca. O 16:15 różaniec i koronka w intencji Dusz Czyśćcowych. Następnie Eucharystia w tej intencji. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w tej intencji. 
 4. We wtorek 14 rocznica św. Jana Pawła II. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji rodzin przez wstawiennictwo świętego Polaka. 
 5. W środę – I środa miesiąca. Od 16:30 różaniec z czytanymi intencjami przez wstawiennictwo MB Sarnackiej. Następnie Eucharystia w tych intencjach. Zapraszamy do pisania intencji i wspólnej modlitwy. 
 6. W czwartek I czwartek miesiąca, o 15 wystawienie Najświętszego sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa w intencji powołań. od 16 adoracje prowadzą uczniowie przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.
 7. W piątek początek rekolekcji Wielkopostnych, które poprowadzi ks. Andrzej Witerski. Msze o 8:30, 10:00, 11:30 i po Drodze krzyżowej (początek DK o 16:00) w Sarnakach. W Lipnie o 10:45, a w Mierzwicach o 15:00. To również I piątek miesiąca. W tym dniu będzie spowiadało 5 spowiedników. Prosimy o dobre przygotowanie się do sakramentu pokuty i pojednania poprzez rachunek sumienia. 
 8. W sobotę drugi dzień rekolekcji. Msze Święte w Sarnakach tak jak w piątek. W kaplicach Msze Święte o 15:00. To również I sobota miesiąca. W tym dniu będzie spowiadało 5 spowiedników. 
 9. Przyszła Niedziela to I Niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o 10:00. To dzień komunii świętej generalnej i zakończenie rekolekcji. Taca dla rekolekcjonisty. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego (warunek wysłuchanie 3 nauk rekolekcyjnych, spowiedź i komunia święta). 
 10. W niedzielę po Mszy Świętej o 10:00 zawiązanie Róży Różańcowej Rodziców, którzy modlą się w intencji swoich dzieci. 
 11. Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od 15 do Wieczornej Mszy Świętej.
 12. Przypominamy i zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej (piątek o 16:00 ) i Gorzkich Żalach (w każdą niedzielę o 17.00 i rotacyjnie – I Niedziela Wielkiego Postu o 8.30, II Niedziela Wielkiego Postu o 10.00, III Niedziela Wielkiego Postu o 11.30). 
 13. Zachęcamy do nabycia Baranka Wielkanocnego jako pomoc potrzebującym
 14. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 15. Zachęcamy do czytania tygodnika w „Niedziela” i miesięczników „Różaniec” i ”Rycerz Niepokalanej”.
 16. Nocna Droga Krzyżowa w Sarnakach. Zapraszamy do udziału w nocnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 12 kwietnia (w nocy z piątku na sobotę) w parafii Sarnaki. Początek o 19 w kościele parafialnym w Sarnakach (po wystawieniu Najświętszego sakramentu, nastąpi błogosławieństwo i rozesłanie uczestników DK). Powrót do kościoła w Sarnakach, około 1:00 (w zależności od tempa pokonywania trasy). Trasa obejmująca 25,5 km odcinek wiedzie przez miejscowości parafii Sarnaki i u celu przyprowadza do kościoła parafialnego. Ciekawostką jest, że trasa po sporządzeniu mapy ułożyła się w kształt serca, którego podstawą jest Kościół. Zachęcamy do indywidualnego pokonywania trasy, ale dopuszczamy pary czy rodziny, które chcą razem pokonywać trudy nocnej wędrówki z Chrystusem (zachęcamy szczególnie ludzi młodych, narzeczonych i małżonków). Podczas trwania Nocnej DK w kościele parafialnym będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkie osoby, które nie czują się na siłach pokonać trasę nocnej DK, do wspólnego trwania na modlitwie w kościele parafialnym i duchowe przeżywania DK. Na trasę warto zabrać swój krzyż (np. mały drewniany), kamizelkę odblaskową, oświetlenie (odblaski, latarki), śpiewnik, różaniec, wygodne buty, płaszcz i coś do jedzenia i picia, kij bądź kijki trekkingowe. Rozważania DK i trasa będą przygotowane i przekazane podczas rozesłania. Zapisy: u księży z Sarnak i poprzez fb – Nocna Droga Krzyżowa 
  ZAPRASZAMY.