5 Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
 2. Podziękowanie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Podziękowanie Bogu za czas rekolekcji. Dziękuję ks. rekolekcjoniście, spowiednikom, wikariuszom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i pomoc podczas trwania rekolekcji parafialnych.
 4. Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od 15 do Wieczornej Mszy Świętej.
 5. Jutro w poniedziałek spowiedź chorych jako kontynuacja i dopełnienie rekolekcji parafialnych. 8:00 – Hołowczyce, Hołowczyce Kolonia i Kolonia Płosków. 10:00 – Franopol, Chlebczyn i Lipno. 11:00 – Grzybów, Kamianka, Rzewuszki i Rzewuszki Kolonia. 14:00 – Rozwadów i Mierzwice, – Chybów i Sarnaki, – Bużka, Kózki, Binduga, Klimczyce i Kolonia Klimczyce.
 6. W środę kolejna rocznica katastrofy Smoleńskiej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych którzy zginęli w katastrofie i ich rodzinach.
 7. W piątek Nocna Droga Krzyżowa. Początek w kościele parafialnym o 19:00. Eucharystia i wystawienie Najświętszego Sakramentu (po wystawieniu Najświętszego sakramentu, nastąpi błogosławieństwo i rozesłanie uczestników DK). Powrót do kościoła w Sarnakach, około 1:00 (w zależności od tempa pokonywania trasy). Podczas trwania Nocnej DK w kościele parafialnym będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkie osoby, które nie czują się na siłach pokonać trasę nocnej DK, do wspólnego trwania na modlitwie w kościele parafialnym i duchowe przeżywania DK. Na trasę zabieramy krzyż (np. mały drewniany), kamizelkę odblaskową, oświetlenie (odblaski, latarki), śpiewnik, różaniec, wygodne buty, płaszcz i coś do jedzenia i picia.
 8. W sobotę Ekstremalna Droga Krzyżowa z Sarnak do Leśnej Podlaskiej. Początek po skończonej Eucharystii ok 7:30. Zapraszamy do udziału.
 9. Przypominamy i zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej (piątek o 16:00 ) i Gorzkich Żalach (w każdą niedzielę o 17.00 i rotacyjnie – I Niedziela Wielkiego Postu o 8.30, II Niedziela Wielkiego Postu o 10.00, III Niedziela Wielkiego Postu o 11.30).
 10. Najbliższa Niedzielę, wzorem lat ubiegłych, odbędzie się konkurs na Największą i Najpiękniejszą Palmę. Rozstrzygnięcie konkursu 0 11:15. Zachęcamy do udziału.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Sarnak. Start o 16 spod kościoła w stronę Nadleśnictwa. Prosimy Straż o zabezpieczenie trasy przemarszu. Zachęcamy do udziału.
 12. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 13. Zachęcamy do czytania tygodnika w „Niedziela” i miesięczników „Różaniec” i ”Rycerz Niepokalanej”.