Niedziela Palmowa

 1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
 2. Podziękowanie za dekorację ukazująca Misterium Odkupienia dla p. Katarzyny Wyrzykowskiej.
 3. Dzisiaj o 16:00 Droga Krzyżowa ulicami Sarnak. 
 4. Trwa adoracja Najświętszego sakramentu (od 15 do wieczorowej Eucharystii).
 5. Podziękowania za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 6. Podsumowanie rekolekcji parafialnych: Komunia generalna 1151, spowiedź i komunia chorych: 44.
 7. Podziękowanie za przygotowanie i udział w Nocnej Drodze Krzyżowej. Uczestniczyło 75 pielgrzymów. W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej do Leśnej Podlaskiej uczestniczyło 2 osoby.
 8. Do wtorku do godziny 12:00 można oddać stary zużyty sprzęt elektroniczny tzw. Elektro odpady. Odpady składamy przy starym wikariacie (najpóźniej do wtorku do 12:00).
 9. W środę konferencja przed chrzcielna dla rodziców: naturalnych i chrzestnych o 16. Chrzest w Wielką sobotę, 
 10. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w którym będziemy rozważać Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, które trwa w Wielki Piątek,  Wielką Sobotę i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Te trzy dni są najświętszymi dniami całego roku i największą uroczystością.
 11. We czwartek 18 kwietnia początek Triduum Paschalnego. W czasie Triduum przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostna.
 12. Porządek Triduum Paschalnego.
 13. Wielki Czwartek: Wszyscy księża jadą do Drohiczyna na godz. 9.30 na mszę św. Krzyżma (poświęcenie olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich). Wieczorem zaś uroczyście celebruje się Mszę Wieczerzy Pańskiej. U nas o godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja w ciemnicy ( wg. grafiku)  do godz. 21.00).
 14. Wielki Piątek: W tym dniu nie odprawia się Mszy św.  Od godz. 7.00 adoracja (wg. grafiku). Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 16.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 21.00. Ofiary składane na tacę przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego  oraz miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
 15. Wielka Sobota:  W tym dniu także nie odprawia się Mszy św. Jest możliwość spowiedzi, ksieza będa spowiadali od 8 w kościele parafialnym. W tym dniu odbywa się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. O godz. 19.00 rozpocznie się nabożeństwo Wielkiej Soboty z poświeceniem ognia. Po wigilii Paschalnej nie ma adoracji jest przygotowanie kościoła do świąt.
 16. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 9.00 – w kaplicach, w kościele parafialnym o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
 17. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą Niedziele o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00.Tego dnia odbędzie się Spotkanie kapłanów ze wspólnotami działającymi przy naszej parafii (Jajko) o 11;00.
 18. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” i miesięczników „Różaniec” i “Rycerza Niepokalanej”. 
 19. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.