Niedziela Miłosierdzia

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła. 
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. 
 3. W środę odpust w Lipnie (z poświęceniem gałązek jabłoni) ku czci św. Józefa robotnika o 12:00. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 4. Od środy Msza święta wieczorowa o godzinie 18. Przypominamy, że w niedzielę o 17.00. To również początek Nabożeństwa Majowego. Zapraszamy na nabożeństwo wszystkich a szczególnie dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej i kandydatów do sakramentu bierzmowania.  Zachęcamy do nabożeństwa majowego w naszych miejscowościach  przy krzyżach lub  kapliczkach .
 5. W środę I środa miesiąca różaniec z czytaniem intencji O 17;15. Następnie Eucharystia w tych intencjach. 
 6. Jak w latach poprzednich od maja rozpoczynamy modlitwę różańcową przed Mszą świętą wieczorną. Od czwartku do prowadzenia modlitwy zapraszamy Rodzinę Radio Maryja. 
 7. W czwartek I czwartek miesiąca. O 15:00 wystawienie Najświętszego sakramentu i koronka w intencji powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego. 
 8. W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. jak w Niedzielę. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji strażaków. W naszych modlitwach pamiętajmy o druhach strażakach. W tym dniu przypada również I piątek miesiąca, spowiedź przed Mszami Świętymi. Przypominamy uczniom klas 4 i 6.
 9.  sobotę I sobota miesiąca Nabożeństwo I sobotnie po Mszy św. o 7. Od 17;15 różaniec wynagradzający. O 17;45 rozważanie tajemnic różańca, Nabożeństwo i Eucharystia.  Przypominamy o spowiedzi uczniów klas 5 i 7. W tym dniu obchodzimy w kościele wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. 
 10. Za tydzień I Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic różańca i procesja eucharystyczna po Mszy świętej o 11:30. Proszę dziewczynki o sypanie kwiatów.
 11. Poświęcenie pól – piątek (3 maja o 15:00): 1 ksiądz – Kózki, Binduga i Klimczyce, 2 ksiądz – Kamianka, 3 ksiądz – Grzybów; (5 maja o 15:00): 1 ksiądz – Rzewuszki, 2 ksiądz – Chlebczyn, 3 ksiądz – Franopol.
 12. Prosimy Radnych o odbiór i rozniesienie książeczek ku czci Miłosierdzia Bożego wszystkim  rodzinom w parafii. 
 13. W Niedzielę 12 maja odbędzie się odpust w naszej parafii i rocznica I Komunii Świętej. Msze św. o godz. 8.30, 12.00 i 17.00. Tradycyjnie poprzedzony nabożeństwem 40 godzinnym i Jerychem różańcowym. Zapraszamy do włączenie się w to duchowe dzieło. 
 14. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” i miesięczników: „Różaniec” i „Rycerz Niepokalanej.
 15. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.