15 Niedziela Zwykła

  1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
  2. We wtorek wspomnienie MB z Góry Karmel. W tym dniu można przyjąć Szkaplerz na Mszy świętej o 18:00.
  3. W sobotę ingres bp nominata Piotra Sawczuka do katedry drohiczyńskiej. W naszej modlitwie pamiętajmy o naszym nowym biskupie. 
  4. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów i kierowców. 
  5. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
  6. Plac wokół kościoła jest poświęcony. Szanujmy to miejsce święte i potrzeby fizjologiczne załatwiajmy w wyznaczonym do tego miejscu za nowym kościołem. Kultura nic nie kosztuje a buduje.
  7. Zapraszamy do czytania tygodnika Niedziela i Miesięczników: Różaniec i Rycerz Niepokalanej.
  8. RODZINNY SPŁYW KAJAKOWY. 27 LIPCA ORGANIZUJEMY SPŁYW KAJAKOWY Z MIELNIKA DO KÓZEK. KOSZT OK 50 ZŁ. ZAPEWNIAMY: RODZINNĄ ATMOSFERĘ, OPIEKĘ MEDYCZNĄ RATOWNIKA, OPIEKĘ DUCHOWĄ KSIĘDZA, UBEZPIECZENIE, PRZEJAZD I OGNISKO I COŚ DO OGNISKA. ZAPISY U KSIĘDZA GRZEGORZA I W ZAKRYSTII.

  9. ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH. PIELGRZYMI PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ OD LAT KORZYSTAJĄ Z GOŚCINNOŚCI DOMU DZIECKA W CHORZENICACH. W RAMACH SOLIDARNOŚCI, CHCEMY W TYM ROKU POMÓC WYCHOWANKOM TEGOŻ DOMU. W TYM CELU OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH. MOŻNA PRZYNOSIĆ RÓŻNEGO RODZAJU KREDKI, DŁUGOPISY, ZESZYTY, PIÓRNIKI. MILE WIDZIANA JEST RÓWNIEŻ CHEMIA KOSMETYCZNA NP. SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW, PASTY DO ZĘBÓW I ARTYKUŁY, KTÓRE BĘDĄ PRZYDATNE W CODZIENNYM FUNKCJONOWANIU DOMU DZIECKA. DAR SERCA MOŻNA PRZYNOSIĆ DO KOŚCIOŁA I SKŁADAĆ W PRZYGOTOWANYM DO TEGO KOSZU POD CHÓREM. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU I POMOCY.