16 Niedziela Zwykła.

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła. 
 2. W piątek wspomnienie Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych dziadków.’
 3. W sobotę konferencja przed chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych o 17:00 na Sali katechetycznej. 
 4. Chrzty w Niedzielę na Mszy świętej o 10:00. Taca w Niedzielę na budowę kościoła. 
 5. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 6. Plac wokół kościoła jest poświęcony. Szanujmy to miejsce święte i potrzeby fizjologiczne załatwiajmy w wyznaczonym do tego miejscu za nowym kościołem. Kultura nic nie kosztuje a buduje.
 7. Zapraszamy do czytania tygodnika Niedziela i Miesięczników: Różaniec i Rycerz Niepokalanej.
 8. RODZINNY SPŁYW KAJAKOWY. 27 LIPCA ORGANIZUJEMY SPŁYW KAJAKOWY Z MIELNIKA DO KÓZEK. KOSZT OK 50 ZŁ. ZAPEWNIAMY: RODZINNĄ ATMOSFERĘ, OPIEKĘ MEDYCZNĄ RATOWNIKA, OPIEKĘ DUCHOWĄ KSIĘDZA, UBEZPIECZENIE, PRZEJAZD I OGNISKO I COŚ DO OGNISKA. ZAPISY U KSIĘDZA GRZEGORZA I W ZAKRYSTII. ZBIÓRKA W SOBOTĘ O 10:00 PRZY WIKARIACIE. 

 9. ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH. PIELGRZYMI PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ OD LAT KORZYSTAJĄ Z GOŚCINNOŚCI DOMU DZIECKA W CHORZENICACH. W RAMACH SOLIDARNOŚCI, CHCEMY W TYM ROKU POMÓC WYCHOWANKOM TEGOŻ DOMU. W TYM CELU OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH. MOŻNA PRZYNOSIĆ RÓŻNEGO RODZAJU KREDKI, DŁUGOPISY, ZESZYTY, PIÓRNIKI. MILE WIDZIANA JEST RÓWNIEŻ CHEMIA KOSMETYCZNA NP. SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW, PASTY DO ZĘBÓW I ARTYKUŁY, KTÓRE BĘDĄ PRZYDATNE W CODZIENNYM FUNKCJONOWANIU DOMU DZIECKA. DAR SERCA MOŻNA PRZYNOSIĆ DO KOŚCIOŁA I SKŁADAĆ W PRZYGOTOWANYM DO TEGO KOSZU POD CHÓREM. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU I POMOCY.
 10. Od czwartku ruszają zapisy na Piesza Pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 150 zł/0s. (2 i kolejna osoba 75 zł.os.). Zapisy w kancelarii. 
 11. Zapraszamy do Pielgrzymowania duchowego. Zapisy w zakrystii.