17 Niedziela zwykła

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
 2. Trwają zapisy na Pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Codziennie w kancelarii parafialnej do 31 lipca. Zdanie bagaży  31 lipca o 17:00 w Siemiatyczach, par. Wniebowzięcie. Rozpoczynamy w czwartek Eucharystią o 7:00. 
 3. Zapraszamy do dzieła Duchowej Pielgrzymki. Zapisy w zakrystii.
 4. Czwartek (1.08) – I Czwartek Miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. to również  rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 5. Piątek (2.08) – I Piątek Miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o 7.00 i 18.00, spowiedź przed Mszą św. Po Mszy św. o 18:00 nabożeństwie i początek Jerycha różańcowego. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii do prowadzenia modlitwy różańcowej po 2 osoby. Tego dnia można uzyska odpust Porcjunculi za nawiedzenie kościoła pod zwykłymi warunkami. 
 6. Sobota – I Sobota Miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o 7.00. O godz. 17.15 różaniec wynagradzający, 17.45 – rozważania nad tajemnicami różańcowymi, nabożeństwo I Soboty Miesiąca i Msza św. Wypominkowa, po Mszy św. procesja na cmentarz.
 7. W Niedzielę (4.08) Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Msza św. o 12.00 i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do procesji szczególnie dzieci do sypania kwiatków. Zmiana tajemnic różańcowych. Odpust odprawi ojciec z Serpelic. W Niedzielę Msze św. o godz. 8.30, 12.00 i 17.00. Nie ma Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Rozpoczęły się żniwa, przypominamy o zbliżających się dożynkach parafialnych (1 września ), diecezjalnych (8 września) i powiatowych (15 września). 
 9. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 10. Plac wokół kościoła jest poświęcony. Szanujmy to miejsce święte i potrzeby fizjologiczne załatwiajmy w wyznaczonym do tego miejscu za nowym kościołem. Kultura nic nie kosztuje a buduje.
 11. Zapraszamy do czytania tygodnika Niedziela i Miesięczników: Różaniec i Rycerz Niepokalanej.
 12. ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH. PIELGRZYMI PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ OD LAT KORZYSTAJĄ Z GOŚCINNOŚCI DOMU DZIECKA W CHORZENICACH. W RAMACH SOLIDARNOŚCI, CHCEMY W TYM ROKU POMÓC WYCHOWANKOM TEGOŻ DOMU. W TYM CELU OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH. MOŻNA PRZYNOSIĆ RÓŻNEGO RODZAJU KREDKI, DŁUGOPISY, ZESZYTY, PIÓRNIKI. MILE WIDZIANA JEST RÓWNIEŻ CHEMIA KOSMETYCZNA NP. SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW, PASTY DO ZĘBÓW I ARTYKUŁY, KTÓRE BĘDĄ PRZYDATNE W CODZIENNYM FUNKCJONOWANIU DOMU DZIECKA. DAR SERCA MOŻNA PRZYNOSIĆ DO KOŚCIOŁA I SKŁADAĆ W PRZYGOTOWANYM DO TEGO KOSZU POD CHÓREM. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU I POMOCY.