Ogłoszenia Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni. Za pracę: Waldemar i Paweł Steleżuk, Mieczysław Korowajczuk, Kamil Wawryniuk i Jerzy Garucki.
 2. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
 3. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 4. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.
 5. Dziękujemy dzieciom z klasy IIb za wystawienie jasełek oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i zorganizowaniu prób.
 6. W sobotę o godz. 10.30 w Siemiatyczach w par. św. Andrzeja Boboli spotkanie sołtysów, dalsza część w firmie Pronar.
 7. KSM i Oaza kierują oferty na spędzenie zimowych ferii w oparciu o katolickie wartości. Szczególnie zachęcamy uczniów kl. VIII do skorzystania z Oazy ewangelizacyjnej w Serpelicach w ramach przygotowania do bierzmowania.
 8. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy członków KŻR według ustalonego porządku. W styczniu odmawiamy litanię do Imienia Jezus.
 9. Zostały przygotowane: album z Budowy, Misji i poświęcenia kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bogumiła Sadowska, Gustawa Łubko, Mirosław Szaniawski, Sławomir Gumienniczuk i Jan Stefański. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…