Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła

  1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
  2. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
  3. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec w kościele o godz.: 8.30, 10.00 i 17.00, a w kaplicach o godz. 15.30. O godz.  21.00 modlitwa w domu w oparciu o tekst zawarty w folderze kolędowym.  W tym dniu pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Ofiary złożone w tym dniu są przeznaczone na zakony klauzurowe – kontemplacyjne. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych – pobłogosławienie i rozdanie modlitewników.
  4. ierwsza środa – różaniec do Matki Bożej Sarnackiej z czytaniem próśb i podziękowań. 
  5. pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy prosili o liczne i święte powołania o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele.
  6. pierwszy piątek, Msza Święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 7.00 i 17.00, a w kaplicach o 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas IV i VI.
  7. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – Msza Święta i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz.: 7.00 i 16.15 z różańcem wynagradzającym i rozważaniem, a w kaplicach o godz. 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas V i VII.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
  9.