Ogłoszenia V Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni i ogrzewanie.
 2. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. To również pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Do naszej parafii przybędzie Krzyż św. Jana Pawła II. Nawiedzi naszą wspólnotę w dniach 14-15 lutego br. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia zostaną podane w najbliższą niedzielę. Tak zaplanujmy czas, aby spotkać się ze Znakiem naszego zwycięstwa.
 4. Jutro pierwszy poniedziałek – różaniec, a następnie Msza Święta w intencji Dusz czyśćcowych.
 5. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
 6. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. O godz. 9.00 Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia i błogosławieństwem lourdskim. Pragnę przypomnieć, że z sakramentu namaszczenia chorych powinni skorzystać dotknięci poważną chorobą, która postępuje; chorzy, których życie jest zagrożone; osoby w podeszłym wieku, których siły opuszczają również wtedy, gdy nie zagraża im niebezpieczna choroba. Sakrament ten nie może być udzielany ani przyjmowany z powodu błahych dolegliwości czy wręcz profilaktycznie.
 7. Jest organizowany dzień skupienia dla mężczyzn 26 lutego – wyjazd do Sokółki i Świętej Wody organizowany przez Wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Zapisy w zakrystii i u ks. Adama.
 8. Oddanie 33 – formacja dla chętnych. Materiały potrzebne do przeprowadzenia tych rekolekcji oraz zapisy w zakrystii.
 9. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy członków KŻR według ustalonego porządku.
 10. Zostały przygotowane: album z Budowy, Misji i poświęcenia kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 10 II – św. Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy. 
 12. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Teresa Kulińska. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłą polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…