Ogłoszenia VIII Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Podziękowanie za dzień skupienia dla mężczyzn dla Księdza Adama.
 3. Podziękowanie za czuwanie i modlitwę podczas “Nocy walki o błogosławieństwo dla Polski”.
 4. Rozpoczynamy dzisiaj 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
 5. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły (3 posiłki w tym jeden do syta). Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w kościele o godz.: 8.30, 10.00 i 17.00, a w kaplicach o godz. 15.30.
 6. Zachęcamy, aby każdy parafianin podjął jeden dzień postu o chlebie i wodzie w intencji Naszej Parafii oraz całej Ojczyzny. W tym tygodniu do podjęcia postu zapraszamy mieszkańców Sarnak z ulic:
  Czwartek 3 III – Kilińskiego
  Piątek 4 III – Spokojna i Żeromskiego
  Sobota 5 III – Szkolna, Kościuszki, Berka
  Niedziela 6 III – osoby chętne
 7. W środę różaniec z czytaniem próśb do Matki Bożej Sarnackiej.
 8. Pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Początek Nowenny do Świętego Andrzeja Boboli. Będziemy prosili o liczne i święte powołania o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele.
 9. Pierwszy piątek, Msza Święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 7.00 i 17.00, a w kaplicach o 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas IV i VI.
 10. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – Msza Święta i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz.: 7.00 i 16.15 z różańcem wynagradzającym i rozważaniem, a w kaplicach o godz. 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas V i VII.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Odbędą się w dniach 1 – 3 kwietnia. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.
 13. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i o godz. 19.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w następującym porządku:
  Gorzkie Żale
  Niedziela Wielkiego Postu Godz.
  I – 6 III 8.30 17.00
  II – 13 III 10.00
  III – 20 III 11.30
  IV – 27 III 8.30
  V – 3 IV 10.00
  VI – Niedziela Palmowa – 10 IV 11.30

  Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw także w naszych domach. Oprócz tego Kościół zachęca wiernych do spełniania uczynków miłosierdzia jakimi są: modlitwa, post i jałmużna, a także do podejmowania innych postanowień wspomagających w walce z grzechami i słabościami.

 14. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy członków KŻR według ustalonego porządku.
 15. Przewidywana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa 7 i 8 kwietnia.
 16. Pielgrzymkowa nowenna do Świętego Józefa do Lipna po Mszy Świętej o godzinie 17:00 od 10 marca.