Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. W piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. dr Mariusz Szymanik. Będą trwały do niedzieli włącznie według planu umieszczonego na plakatach, na ulotkach i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy w piątek i w sobotę. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.
  Spowiedź 15 min. przed Mszą Świętą. Porządek rekolekcji jest następujący:

  R E K O L E K C J E    W I E L K O P O S T N E
    KOŚCIÓŁ KAPLICE
  piątek 8.30

  10.00

  po Drodze Krzyżowej o 16.00

  po Drodze Krzyżowej o 18.30

  15.00Lipno
  sobota 8.30

  10.00

  17.00

  19.00

  15.30Mierzwice
  niedziela 8.3010.00

  11.30

  17.00

  ———
 3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i o godz. 19.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w następującym porządku:
  Gorzkie Żale
  Niedziela Wielkiego Postu Godz.
  I – 6 III 8.30 17.00
  II – 13 III 10.00
  III – 20 III 11.30
  IV – 27 III 8.30
  V – 03 IV 10.00
  VI – Niedziela Palmowa – 10 IV 11.30

  Zachęcam do odprawiania tych nabożeństw także w naszych domach. Oprócz tego Kościół zachęca wiernych do spełniania uczynków miłosierdzia jakimi są: modlitwa, post i jałmużna, a także do podejmowania innych postanowień wspomagających w walce z grzechami i słabościami.

 4. Zachęcam, aby każdy parafianin podjął jeden dzień postu o chlebie i wodzie w intencji naszej Parafii, całej Ojczyzny i o pokój na Ukrainie. W tym tygodniu do podjęcia postu zapraszam mieszkańców:
  Poniedziałek 28 III – Kolonia Klimczyce
  Wtorek 29 III – Klimczyce
  Środa 30 III – Binduga
  Czwartek 31 III – Kózki
  Piątek 1 IV – Bużka, Franopol
  Sobota 2 IV – Mierzwice Nowe i Kolinia
  Niedziela 3 IV – osoby chętne
 5. Wielki Post jest czasem szczególnego działania Pana oraz wchodzenia na drogę pokuty i nawrócenia. Warto przypomnieć, że w tym czasie można zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowania kary czyśćcowej za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami za: odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali, a także odprawienie trzydniowych rekolekcji. Do zwykłych warunków odpustu należą: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.