Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
  2. W piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. dr Mariusz Szymanik. Będą trwały do niedzieli włącznie według planu umieszczonego na plakatach, na ulotkach i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy w piątek i w sobotę. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.
    Spowiedź 15 min. przed Mszą Świętą. Porządek rekolekcji jest następujący:

R E K O L E K C J E    W I E L K O P O S T N E
      KOŚCIÓŁ KAPLICE
    piątek 8.30

po Drodze Krzyżowej o 16.00

po Drodze Krzyżowej o 18.30

15.00Lipno
    sobota 8.30

15.30Mierzwice
    niedziela 8.3010.00

———
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i o godz. 19.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w następującym porządku:
    Gorzkie Żale
    Niedziela Wielkiego Postu Godz.
    I – 6 III 8.30 17.00
    II – 13 III 10.00
    III – 20 III 11.30
    IV – 27 III 8.30
    V – 03 IV 10.00
    VI – Niedziela Palmowa – 10 IV 11.30

Zachęcam do odprawiania tych nabożeństw także w naszych domach. Oprócz tego Kościół zachęca wiernych do spełniania uczynków miłosierdzia jakimi są: modlitwa, post i jałmużna, a także do podejmowania innych postanowień wspomagających w walce z grzechami i słabościami.

4. Zachęcam, aby każdy parafianin podjął jeden dzień postu o chlebie i wodzie w intencji naszej Parafii, całej Ojczyzny i o pokój na Ukrainie. W tym tygodniu do podjęcia postu zapraszam mieszkańców:
    Poniedziałek 28 III – Kolonia Klimczyce
    Wtorek 29 III – Klimczyce
    Środa 30 III – Binduga
    Czwartek 31 III – Kózki
    Piątek 1 IV – Bużka, Franopol
    Sobota 2 IV – Mierzwice Nowe i Kolinia
    Niedziela 3 IV – osoby chętne
  5. Wielki Post jest czasem szczególnego działania Pana oraz wchodzenia na drogę pokuty i nawrócenia. Warto przypomnieć, że w tym czasie można zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowania kary czyśćcowej za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami za: odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali, a także odprawienie trzydniowych rekolekcji. Do zwykłych warunków odpustu należą: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.