Ogłoszenia Niedziela Wielkanocna

1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
  2. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
  3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie nabożeństwo Drogi Miłosierdzia. Zapraszam wszystkich, a szczególnie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  5. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  6. Wszystkim Gościom i Parafianom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.
  7. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz udekorowanie naszej świątyni (Wojciech Bronisz, Mariusz Dudziuk, Tomasz Obrępalski, Bogdan Andrusiak, Agnieszka Klimiuk, Sławomir Jaskólski). Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagradza swoją łaską.
  8. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
    Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy członków KŻR i wspólnot według ustalonego porządku.
  9. Zostały przygotowane: album z Budowy, Misji i poświęcenia kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.