Ogłoszenia VII Niedziela Wielkanocna

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni (rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania za pracę przy układaniu kostki).
 2. Dziś siódma niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami pragniemy stanowić jedno, o co prosił Chrystus.
 3. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zachęcam do modlitwy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców. To pierwsza środa miesiąca – różaniec do Matki Bożej Sarnackiej o godz. 17.20 z czytaniem próśb i podziękowań.
 6. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na wspólną modlitwę, którą wyrazimy śpiewem Litanii do Serca Pana JezusaW naszej świątyni nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 11.30 i 17.00.  Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 7. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia egzamin przed sakramentem bierzmowania – zapraszam kandydatów wraz z rodzicami.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00 (przygotowujący się do bierzmowania);
  – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00, a w kaplicach o 15.30 (uczniowie kl. IV i VI);
  – w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej z różańcem wynagradzającym o godz. 7.00 i o 17.15 (uczniowie kl. V i VII).
 9. W piątek o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, rodziców i ich najbliższych. Poprzedzi ona uroczystość I Komunii Świętej, która odbędzie się w sobotę o godz. 10.00.
 10. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Z racji na pierwszą niedziele miesiąca procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11.30 i zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.30 zapraszamy członków KŻR i wspólnot według ustalonego porządku.
 12. Zostały przygotowane: album z Budowy, Misji i poświęcenia kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 13. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 1 VI – św. Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;
  • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce. 
 14. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Robert Kobyliński. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz jej mu Panie…