Ogłoszenia XIII Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
 3. We wtorek wyrusza pielgrzymka autokarowa Gniezno-Toruń. Zbiórka na parkingu przy starym kościele o godz. 4.45, a wyjazd o godz. 5.00.
 4. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Św. Piotr jest patronem J. E. Ks. Bp Piotra Sawczuka. W naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnym Solenizancie. Msze Święte w kościele o godz.: 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicach o godz. 15.30.
 5. Nabożeństwo czerwcowe, do czwartku włącznie, z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 18.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca:
  – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00, a w kaplicach o 15.30 (uczniowie kl. IV i VI);
  – w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 7.00 i o 17.15 z różańcem wynagradzającym  (uczniowie kl. V i VII);
  – w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 nabożeństwo eucharystyczne z procesją i zmiana tajemnic.
 7. W następną niedzielę odpust ku czci Matki Bożej w Lipnie o godz. 12.00. Sumie będzie przewodniczył Ks. Prał. Leon Pawluk wyrażając Bogu wdzięczność za 60 lat posługi kapłańskiej.
 8. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Z racji na sezon urlopowy Msza Święta we Fronołowie w każdą sobotę o godz. 17.00.
 9. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.30 zapraszamy członków KŻR i wspólnot według ustalonego porządku.
 10. Zostały przygotowane: album z Budowy, Misji i poświęcenia kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
  • 29 VI – św. Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła. 
 12. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Cecylia Hackiewicz i Irena Buławska. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłe polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…