Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
 3. W dniu dzisiejszym wypada 28 rocznica święceń biskupich J. E. ks. bpa Antoniego Dydycza, Biskupa seniora Diecezji Drohiczyńskiej. W modlitwie polecajmy Go Bogu.
 4. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
 5. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
 6. W środę, 13 lipca, kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00, po której wyruszy procesja różańcowa wedle ustalonego porządku. Prosimy mieszkańców o ubranie poszczególnych ołtarzy zgodnie z panującym zwyczajem.
 7. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W ten sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.
 8. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. W czasie Mszy Świętej kolejne osoby z naszej wspólnoty mogą przyjąć znak szkaplerza. Zapraszam serdecznie na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela. 
 9. Z racji na sezon urlopowy Msza Święta we Fronołowie w każdą sobotę o godz. 17.00.
 10. Przychodnia medyczna „VENA” w Mordach informuje o możliwości skorzystania z badań w dniu 19 lipca 2022 r. od godz. 8.00. Badania są odpłatne, a rejestracja wyłącznie telefoniczna – 25 641 51 28.
 11. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.30 zapraszamy członków KŻR i wspólnot według ustalonego porządku.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;
  • 13 VII – św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;
  • 15 VII – św. Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.
 13. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Zofia Tkaczuk i Barbara Lewczuk. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłe polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…