Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
 3. Z racji na jutrzejsze wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku, patrona kierowców, podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, modlimy się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
 4. Dzisiaj przeżywamy również Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jest to Dzień Wdzięczności ludziom starszym i dziadkom. Pamiętajmy o tym w sposób szczególny w modlitwie.
 5. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
 6. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
 7.  Zachęcam do zapisywania się na  XXXII Pieszą Pielgrzymkę Drohiczyńską na Jasną Górę oraz do uczestnictwa w pielgrzymowaniu duchowym. 
 8. Z racji na sezon urlopowy Msza Święta we Fronołowie w każdą sobotę o godz. 17.00.
 9. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.30 zapraszamy członków KŻR i wspólnot według ustalonego porządku.
 10. W tym tygodniu patronują nam:
  • 25 VII – św. Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
  • 25 VII – św. Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
  • 26 VII – św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
  • 29 VII – św. Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.
 11. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Cecylia Matejczuk i Janina Pióro. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłe polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…