Ogłoszenia – XXVI Niedziela zwykła

 1. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dziś taca przeznaczona jest na budowę kościoła. Dziękujemy za ofiary.
 3. Dziękujemy mężczyznom ze wspólnoty za modlitwę w naszej intencji w czasie wczorajszej pielgrzymki na Jasną Górę.
 4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia
  od godz. 15.00 do mszy wieczornej.
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszamy grupy
  i osoby według ustalonego porządku.
 5. Zbiórka ministrantów we wtorek  po mszy wieczornej.
 6. W tym tygodniu wyjątkowo próba scholi w czwartek o godz. 16.00.
 7. Spotkanie młodzieży pragnącej należeć do wspólnoty KSM w piątek o godz. 19.00.
 8. W najbliższą sobotę rozpoczyna się październik: zmianie ulega godz. sprawowania Mszy Świętej wieczornej na godz. 17.00. Rozpoczynamy także miesiąc modlitwy różańcowej. 
  Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w domach lub przy kapliczkach. Wierni za udział w tym nabożeństwie mogą zyskać odpust zupełny. 
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.20 nabożeństwo pierwszosobotnie, rozważanie, różaniec i konferencja dla kółek różańcowych. Dla wszystkich różaniec wynagradzający z rozważaniem o godz. 16.15. Msza w kaplicy w Lipnie wyjątkowo o godz. 15.15,
  a w Mierzwicach o 16.00. Szczególnie zapraszamy uczniów klas V i VI. Na Mszy Świętej w kościele o godz. 17.00 poświęcenie różańców, a po mszy konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 10. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i procesja eucharystyczna.
  Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów. Taca z przyszłej niedzieli tradycyjnie będzie przeznaczona na cele charytatywne – dzieła miłosierdzia czynione przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
 11. W tym tygodniu wspominamy: św. Wincentego a Paulo (we wtorek), św. Wacława, męczennika (w środę), święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (w czwartek), św. Hieronima (w piątek) i św. Teresę od Dzieciątka Jezus (w sobotę).
 12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły śp. Stefania Kaźmierczuk
  i śp. Michalina Karwacka, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.30. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…