Ogłoszenia – XXVIII Niedziela zwykła

 1. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej świątyni. Dziękujemy za dzisiejszą tacę na upiększanie naszej świątyni.
 2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia
  od godz. 15.00 do różańca.
 3. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym i Mszy Świętej, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w domach lub przy kapliczkach. Zachęcamy wspólnoty do prowadzenia różańca.
 4. Jutro przypada 2 rocznica konsekracji naszego kościoła. Chcemy uczcić ten dzień w szczególny sposób, dlatego zapraszamy na adorację, która będzie trwała od mszy porannej do mszy wieczornej. Proponujemy, by poszczególne wioski przybyły na adorację według planu. Jutro msza o godz. 17.00 – będziemy w sposób szczególny modlić się o zdrowie dla ks. Proboszcza, a po mszy procesja z różańcem na cmentarz, by w modlitwie powierzać tych wszystkich, którzy troszczyli się o nasz kościół i go wznosili, a już ich nie ma pośród nas.
 5. Zbiórka ministrantów we wtorek  po mszy wieczornej.
 6. W czwartek ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 msza, po niej różaniec fatimski. Zachęcamy do udziału.
 7. W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Na mszy zamówionej przez pracowników szkoły w czwartek o godz. 7.20 będziemy modlili się w ich intencji. Różaniec piątkowy ofiarujemy za wszystkich pracowników oświaty.
 8. W sobotę 15 października w sanktuarium maryjnym w Ostrożanach odbędzie się czuwanie wspólnot różańcowych. Jeżeli zbierze się odpowiednia ilość chętnych zostanie zorganizowany transport. Zapisy u zelatorki parafialnej i u pana kościelnego. Serdecznie zachęcamy do udziału!
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić  Dzień Papieski. Ofiary złożone do puszek przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 10. W zakrystii znajdują się karty wypominkowe do odebrania. Wzorując się na naszych przodkach i tradycji Kościoła chcemy wspominać naszych zmarłych oraz ofiarować im najpiękniejszy i jedyny skuteczny dar – naszą modlitwę. Bardzo prosimy o czytelne wypełnianie kart wypominkowych.
 11. Zachęcamy do nabywania zniczy Caritas(w cenie 9 zł). Czyniąc to wspieramy dzieła charytatywne w parafii i diecezji.
 12. W tym tygodniu wspominamy: bł. Honorata Koźmińskiego (w czwartek) i św. Teresę od Jezusa (w sobotę).
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Andrzej Karda, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.30. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…