Ogłoszenia – XXIX Niedziela zwykła

 1. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej świątyni.
 2. Dziś obchodzimy  Dzień Papieski. Ofiary złożone do puszek przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia
  od godz. 15.00 do różańca.
 4. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym i Mszy Świętej, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.00. Zachęcamy wspólnoty do prowadzenia różańca.
 5. We wtorek obchodzimy święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Będziemy polecać ich w modlitwie różańcowej.
 6. Zbiórka ministrantów we wtorek  po mszy wieczornej.
 7. W najbliższy piątek Bractwo św. Józefa po raz 100-tny spotka się na piątkowej wieczornej modlitwie. Pragniemy w sposób szczególny uczcić to wydarzenie, dlatego zapraszamy wszystkich mężczyzn z naszej parafii na mszę św. w piątek o godz. 23.00, a po niej na wspólny różaniec i adorację.
 8. W sobotę o 16.00 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, a sakrament Chrztu udzielany jest w  IV niedzielę miesiąca.
 9. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na Fundusz Misyjny.
 10. W zakrystii znajdują się karty wypominkowe do odebrania. Wzorując się na naszych przodkach i tradycji Kościoła chcemy wspominać naszych zmarłych oraz ofiarować im najpiękniejszy i jedyny skuteczny dar – naszą modlitwę. Bardzo prosimy o czytelne wypełnianie kart wypominkowych.
 11. Zachęcamy do nabywania zniczy Caritas(w cenie 9 zł). Czyniąc to wspieramy dzieła charytatywne w parafii i diecezji.
 12. Zachęcamy także do nabywania „Niedzieli”.
 13. Trwa porządkowanie mogił zmarłych na naszym cmentarzu przed zbliżającymi się uroczystościami.Prosimy, by zabierać śmieci ze sobą do domowych odpadów, ewentualnie właściwie je segregować do kontenerów. Nie bójmy się dołożyć starań by cmentarz był miejscem godnego spoczynku naszych bliskich zmarłych.
 14. W tym tygodniu wspominamy: św. Ignacego Antiocheńskiego (w poniedziałek), św. Jana Kantego (w czwartek) i św. Jana Pawła II (w sobotę).
 15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Helena Wawryniuk i śp. Andrzej Omelańczuk, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…