Ogłoszenia – XXXI Niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu – na zakończenie miesiąca różańcowego – zostały zamontowane witraże przedstawiające tajemnice różańca świętego w prezbiterium: Tajemnice Nauczania, Przemienienia, Ustanowienia Eucharystii, Modlitwę w Ogrójcu, Biczowanie i Cierniem Ukoronowanie. W ten sposób nasz kościół jest otoczony całym różańcem. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Następnym zadaniem do wykonania są witraże z Apostołami.
 2. Składamy serdeczne podziękowania na kwiaty do kościoła i za pracę na cmentarzu.
 3. Prosimy o pomoc w rozniesieniu kartek wspominkowych, które są pomocą dla naszych zmarłych.
 4. Zachęcamy także do nabywania zniczy Caritas, które są znakiem naszej duchowej pamięci o zmarłych, ale również przyczyniają się do pomocy najbardziej potrzebującym.
 5. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych.
 6. W uroczystość Wszystkich Świętych msze w kościele o 8.30, 10.00 i 11.30. Nie ma mszy wieczornej. Po mszy o 11.30 nieszpory żałobne i procesja na cmentarz. Na cmentarzu procesja, kazanie, różaniec i poświęcenie pomników. Taca na budowę kościoła. Na cmentarzu w tym roku przybyła jedna alejka wyłożona kostką i nowe ujęcie wody. W przyszłym roku będziemy układali kolejną alejkę.
 7. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 17.00. Po 17.00 nieszpory żałobne, procesja na cmentarz i czytanie wypominków.
 8. Tradycyjnie od 1 do 8 listopada procesje na cmentarz jako jeden z warunków uzyskania odpustu za naszych zmarłych. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, komunia św., modlitwa za papieża i Kościół. Procesje odbywają się po mszy wieczornej.
 9. W czwartek I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania.
 10. W piątek I piątek miesiąca – nabożeństwo po mszy św. o 7.00 i 17.00. Spowiedź o 16.30. Przypominamy uczniom klas IV i VI.
 11. W sobotę I sobota miesiąca. Nabożeństwo po mszy o 7.00 – różaniec, rozmyślanie i konferencja. O 16.15 różaniec, rozmyślanie i nabożeństwo. Przypominamy uczniom klas V i VII.
 12. Przyszła niedziela I niedzielą miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 10.00.
 13. Msze św. wspominkowe po przyszłej niedzieli. Prosimy zgłosić gdzie może być msza. Jeśli nie ma takiej możliwości, msze będą w kościele o 17.30.
 14. Zachęcamy do nabywania Niedzieli.
 15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Włodzimierz Nasiłowski z Chybowa, Andrzej Czerwiński z Lipna i Zdzisław Wróblewski z Franopola, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.30. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…