Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię.
 2. Trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec wypominkowy.
 3. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów kościelnych. O 17.00 Msza św. w intencji chóru parafialnego i pana Organisty.
 4. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Warto przygotować sobie postanowienia na ten zbliżający się okres, aby dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na adwentowy dzień. skupienia dla mężczyzn organizowany przez Bractwo św. Józefa. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn!    15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia   15:20 – Różanie  16:00 – konferencja (salka na wikariacie)  17:00 – Msza Święta
 7. „Bądźcie miłosierni…” – zachęca nas Chrystus, byśmy byli wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka poprzez dzieła charytatywne. Za tydzień rozpoczynamy czas adwentu i każdy z nas chce jak najlepiej przygotować się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Pośród nas jest wielu ludzi potrzebujących wsparcia i pomocy, w tym roku wspieramy także uchodźców z Ukrainy. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas Diecezji Drohiczyńskiej – TORBY „OD SERCA”, które można zabrać do swoich domów i wypełnić je produktami spożywczymi z długim terminem ważności oraz środkami czystości. Można oczywiście użyć własnych toreb. Swój dar „OD SERCA” w postaci toreb przynosimy w pierwszą Niedzielę Adwentu przypadającą na 27 listopada do kościoła, aby przekazać je do Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, celem przygotowania paczek, które zostaną rozdane zarówno przed Świętami jak i przez cały rok, pomagając jak największej grupie ludzi także w naszej jadłodajni.
 8. Od 2020 roku Caritas Diecezji Drohiczyńskiej prowadzi także Dom Dziecka Rafael, dzięki ludziom dobrej woli możemy zagwarantować 14 dzieciom pomoc i wsparcie w najtrudniejszym dla nich czasie. W związku z tym za tydzień będziemy mogli wesprzeć to dzieło, składając ofiary do puszek.
 9. Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże po 20 zł, małe po 10 zł.
 10. W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej głosami szkalującymi św. Jana Pawła II, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał komunikat, z którym warto się zapoznać:

  KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

  Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,

  W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiają się pytania o postawę św. Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa w czasie jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana jest teza, że Ojciec Święty nie podchodził właściwie do tego rodzaju czynów, niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet go ukrywał. Wydaje się, że panuje swego rodzaju moda na formułowanie tego rodzaju opinii. Tego typu oskarżenia wpisują się w próby podważenia autorytetu św. Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. W konsekwencji stanowi to próbę zniszczenia dziedzictwa tego wyjątkowego pontyfikatu.

  Medialny atak na św. Jana Pawła II znajduje swoją przyczynę m.in. w nastawieniu niektórych grup społecznych do jego nauczania, a zwłaszcza na temat wartości ludzkiego życia i jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci, wartości małżeństwa i rodziny, moralności życia seksualnego, a także w głoszonej przez niego teologii ciała, co nie odpowiada współczesnym ideologiom, propagującym wykrzywioną wizję człowieka i hedonizm, relatywizm i nihilizm moralny.

  Uczciwe szukanie prawdy i dawanie o niej świadectwa jest obowiązkiem każdego prawego sumienia. Dlatego też – dnia 14 listopada br. – na Jasnej Górze, zostało przygotowane Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Jest to szerokie opracowanie, które uwzględnia zarówno kontekst historyczny i ówczesny stan wiedzy, jak również uwarunkowania społeczne, kulturowe i prawne czasów, w których żył i pracował św. Jan Paweł II.

  Zachęcam wiernych do lektury tego tekstu, a przez to do refleksji nad pontyfikatem i spuścizną dziejową Papieża Polaka, który jako pierwszy zwierzchnik Kościoła katolickiego, zgodnie z posiadaną wiedzą, podjął zdecydowaną walkę z przypadkami krzywdzenia małoletnich, a także wprowadził obowiązujące w całym Kościele normy rozliczania tego typu przestępstw.

  Ze względu na objętość dokumentu, dostępny jest on na stronach internetowych episkopatu, poszczególnych diecezji, parafii oraz mediów katolickich w całym kraju.

  Z pasterskim błogosławieństwem,

  + Stanisław Gądecki
  Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  Jasna Góra, 14 listopada 2022 roku