Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu

 1. Dziś ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, ze wskazaniem na Ukrainę.
 2. Dziś spotkanie rady parafialnej o godz. 16.00.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na rzecz naszej świątyni.
 4. Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia.
 5. Trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 17.00.
 6. W poniedziałek dzień modlitw za dusze czyśćcowe.
 7. We wtorek wspominamy św. Mikołaja.
 8. W środę różaniec z czytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej Sarnackiej.
 9. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o 8.30, 10.00 i 17.00. Po Mszy o 17.00 złożenie kwiatów przy kolumnie Niepokalanej. To kolejny 8 dzień miesiąca. Na mszy o 17.00 wręczenie dzieciom komunijnym medalików, a po mszy konferencja dla Rodziców.
 10. W piątek początek rekolekcji adwentowych, które poprowadzi ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży i opiekun KSMu.

Program rekolekcji:

8.30 Msza św. dla uczniów ze szkoły podstawowej

10.00 Msza św.

15.00 Msza św. w Lipnie (piątek), Msza w Mierzwicach (sobota)

17.00 Msza św.

19.00 Msza św.

W Niedzielę program niedzielny, ofiary z tacy jako podziękowanie dla rekolekcjonisty.

 1. W tym roku święto św. Rodziny wypada w zwykły dzień 30 grudnia w piątek. W związku ze słabością naszych rodzin, trudnościami, separacjami, rozwodami chcemy ten dzień przeżyć duchowo. Jest propozycja przeprowadzenia Jerycha różańcowego w intencji naszych rodzin i aby to Jerycho prowadziły całe rodziny również z dziećmi. Na każdą godzinę od Czwartku po Mszy św. o 17.00 zapisuje się przynajmniej jedna pełna rodzina. Członkowie niepełnych rodzin mogą się dołączyć o wybranej godzinie i wspólnie uczestniczyć w tym wołaniu do Pana za nasze rodziny. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli.
 3. Można nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 4. Młodzież z KSMu rozprowadza sianko na stół wigilijny i kartki świąteczne.
 5. Prosimy o zgłaszanie chęci wypożyczenia zwierząt do szopki świątecznej.
 6. 6 stycznia w naszej parafii odbędzie się po raz pierwszy Orszak Trzech Króli – radosne jasełka i kolędowanie na ulicach Sarnak. Od 1 do 14 grudnia trwa konkurs „Głosuj na wielbłąda” , w którym możemy wygrać strój wielbłąda, śpiewniki i wizytę TVP na naszym Z jednego adresu mailowego można zagłosować jeden raz. Na podany adres mailowy wysyłana zostanie wiadomość z linkiem aktywacyjnym w przeciągu ok. 60 minut. Kliknięcie w link jest warunkiem oddania ważnego głosu. Należy sprawdzać spam, ponieważ wiadomość z linkiem aktywacyjnym może tam trafić. Głosy oddajemy na stronie: https://orszak.org/konkursy/konkurs-glosuj-na-wielblada-82.html
 7. Odeszła do Pana śp. Julianna Kalinowska z Kózek. Jej pogrzeb we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…