Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu

 1. W niedzielę 4. grudnia odbyło się spotkanie z radą parafialną. Na radzie ks. Proboszcz zrobił sprawozdanie z prac w parafii z minionego roku. Główne prace to: kontynuacja prac malarskich ok. 300m2; 8 witraży w oknach kościoła, alejka na cmentarzu z kostki i wiele pomniejszych. Trwają również prace przy organach. Drugim punktem była sprawa składu osobowego radnych. Ks. Proboszcz chce podziękować wszystkim radnym za współpracę i pomoc w prowadzeniu parafii, a szczególnie budowy kościoła. W ostatnim czasie część radnych zrezygnowała, dlatego trzeba wybrać nowych. Dziś proszę z zabranie folderów kolędowych tam gdzie są radni to radni, a gdzie ich nie ma to proszę sołtysów i zaniesienie do każdego domu przed Świętami. Na tym folderze jest jedna strona poświęcona perspektywie dalszego działania w parafii: czy kontynuujemy prace malarskie, ile i kiedy możemy ofiarować swoje ofiary duchowe i materialne; czy chcemy aby parafia była sanktuarium na prawach diecezji św. Stanisława Bpa i M. I ostatni punkt piszemy swoją kandydaturę na radnego z mojego rejonu. Jeśli aktualny radny jest według waszej oceny dobry to wpisujemy jego nazwisko, jeśli nie wpisujemy inne nazwisko szczególnie tam, gdzie radni zrezygnowali. Kapłani w czasie kolędy zbiorą te wszystkie kartki, policzą i ogłoszą wyniki.
 2. Na zakończenie rekolekcji u komunii św. było w kościele 703 osoby, w kaplicach 106, chorych 33.
 3. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła, za jabłka ofiarodawcom, za ufundowanie witraża św. Mateusza.
 4. Trwają Roraty.
 5. Adoracja NS różaniec prowadzą grupy według ustalonego porządku, w sobotę adoracja zawieszona.
 6. W piątek o 16.00 konferencja przedchrzcielna, chrzest w poniedziałek.
 7. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia, tradycyjnie to dzień postny. Wieczerzę zaczynamy po wzejściu pierwszej gwiazdy od modlitwy, czytania Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa Łk 2, 1-14., kolęda, życzenia i łamanie się opłatkiem. Msza pasterska w kościele o 24.00, w kaplicach o 22.00.
 8. W niedzielę i poniedziałek Msze jak w niedzielę. Ofiary z niedzieli na budowę kościoła, w poniedziałek do puszek na uczelnie katolickie.
 9. Zachęcamy do nabywania świec i sianka.
 10. Zachęcamy do czytania Niedzieli.
 11. Brakuje wielu rodzin na Jerycho.
 12. Mariusz organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży na łyżwy do Siedlec. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd we wtorek o 16.30 – dlatego msza św. roratnia we wtorek o 16.00.
 13. Odeszli do Pana śp. Kulik Daniela, śp. Szeweluk Daniela i śp. Jam Mędza, którego pogrzeb we wtorek o 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.