Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni. Podziękowania KR za ofiary na witraż.
 2. Podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie dożynek parafialno-gminnych.
 3. Podziękowania za wczorajszy koncert “Piękny jest świat”.
 4. Dziękuję mieszkańcom Rzewuszek i Kolonii za reprezentowanie naszej parafii wczoraj na diecezjalnym dziękczynieniu za plony w Kosowie Lackim.
 5. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 6. W poniedziałek – 13 września – kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. 
 7. We wtorek zbiórka ministrantów po mszy wieczornej.
 8. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża – zadbajmy o wszystkie krzyże na terenie parafii: krzyże przy drogach, na cmentarzach czy własnych posesjach. Tego dnia młodzież wyjeżdża na Diecezjalny Dzień Młodych w Drohiczynie.
 9. W piątek 0 godz. 16.00 próba scholi.
 10. W piątek po mszy wieczornej zapraszamy młodzież do tworzenia wspólnoty KSM.
 11. W tym tygodniu z racji na zbliżające się święto przeżywamy TRIDUUM KU CZCI ŚW. STANISŁAWA KOSTKI w następującym porządku:
  ŚRODA – wyjazd młodzieży do DrohiczynaPIĄTEK – gra terenowa dla dzieci – początek o godz. 16.30 przed wikariatem; 18.00 Msza Święta

  SOBOTA – rajd rowerowy do Serpelic – początek o godz. 10.00. Prosimy rodziców o pomoc.

 12. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę są przeznaczone na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej, ponieważ jest to „Dzień Środków Społecznego Przekazu’’. Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za złożone ofiary.
 13. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszam grupy i osoby według ustalonego porządku.
 14. Zachęcamy do składania podpisów za projektem ustawy przeciw aborcji.
 15. Zapraszamy mężczyzn do zapisywania się na wyjazd na oblężenie Jasnej Góry.
 16. Odeszła do Pana śp. Zuzanna Chwedorczuk z Hołowczyc. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…